WEB GÜNCELLEME

Web Siteniz güncel mi?

Web güncelleme, var olan bir internet sitesine yapılacak olan dokunuşlardır. Bu dokunuşlar farklı şekillerde gerçekleşebilir. Örneğin teknik güncelleme, içerik güncellemesi, tasarım güncellemesi ve mimari güncelleme şeklindedir.

Teknik Güncelleme Nedir?

Web sitenizin yazılımında ve alt yapısında yapılacak olan güncellemelerdir. Bu işlem web sitesinin bakımı kapsamında değerlendirilir ve siteniz bu hizmet sayesinde kapsamlı bir şekilde incelenir. Yazılıma bağlı olarak sitenizin alt yapısı SEO uyumlu hale dönüştürülür.

İçerik Güncellemesi Nedir?

Her web sitesinin en büyük ihtiyaçları arasında içerik güncellemesi vardır. Web sitenizdeki sayfa metinlerinin ve blog yazılarının gerçek bilgiler doğrultusunda zaman zaman güncellenmesi gerekir. Bu işlem yalnızca bir değiştirme olarak değil geliştirme olarak da değerlendirilmesi gerekir. İçerik metinleri işinize bağlı olarak belli periyotlarla yeniden yazılmalıdır. Özen gerektiren bu çalışmada içeriklerin SEO uyumlu ve özgün olması önemlidir.

Mimari Güncelleme

Web sitesindeki yapısal değişimler bu kapsamda değerlendirilir. Sitenizin mevcut menüleri, yeni modüllerin ve sayfaların eklenmesi, ürün ve portfolyo gibi modüllerin eklenmesi ve çıkarılması  mimari güncelleme olarak tanımlanır.

Tasarım Güncellemesi

Web siteleri bazen kullanıcı sayısının artmasıyla yetersiz hale gelebilir ya da daha kapsamlı bir tasarıma ihtiyaç duyulabilir. Tasarım güncellemesinde sitenin logosu, renkleri, ana sayfası, içerik yapısı gibi tüm dinamikleri gözden geçirilerek yenileme yapılır. Her tasarımın sınırı web sitesinin alt yapı imkanlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bunun için tasarım güncellemesi bazı durumda yeni bir site yapmak anlamına da gelebilir.

Web Sitesi Güncelleme Fiyatları

Web sitesi güncelleme fiyatları istenilen güncellemeye ve ortaya çıkacak olan iş yüküne göre değişkenlik gösterir. Bir web sitesinin güncelleme fiyatının ortaya çıkabilmesi için var olan sitenin incelenip nasıl bir site istendiğinin belirlenmesi gerekir. Eğer birden fazla alanda güncelleme gerekiyorsa fiyat daha farklı olurken tek bir alanda yapılacak güncellemede fiyat daha uygun olacaktır.

Web Site Güncellemesi – Bozbay Ajans

Bozbay Ajans 2012 yılından beri web sitesi güncellemesi ve sıfırdan kurulum hizmeti sağlamaktadır. Sektörde göstermiş olduğumuz 10 yıllık tecrübemizden yola çıkarak sitenizin sayfa yapısından tutunda alt yapısına varıncaya kadar tüm ihtiyaçlarını tespit eder olması gereken her türlü düzenleme ve güncelleme konusunda bilgi veririz.

    Bizimle iletişime geçmek için formu doldurmanız yeterlidir.