Genel

Warez Tema ve Warez Scripler

Warez Tema ve Warez Scripler

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemiş olması bizlere bir çok konuda bir adaım ileri atma imkanı tanımış oldu aslına bakılırsa teknoloji sayesinde her şeyi anında öğrenir olduk ve bu durumda bizim için bir hayli güzel bir hal aldı. İnternet ortamında bugün binlerce hizmet verilmekte bu hizmetlerin temelinde ise genellikle alışveriş siteleri ve blog siteler var. alış veriş sitelerinde genellikle insanların eğlenmeleri ve istediklerine istedikleri fiyatlarda alabilme imkanı sağlarla ancak blog sitelerinde bu biraz daha bilgi vericidir. Ancak bu sitelerinde en büyük dertleri kopyalanmaktır. Özellikle kopya olan temalar sayesinde hiç kimsenin bir mahrimiyeti ve kendine ait bir özeli kalmadı. Bugün bana ait dediğiniz bir temayı yarın başkasında görebiliyorsunuz. Bu noktadan hareketle bende sizlere warez kelimesi ne demek bundan bahsederek başlayalım yazımızı daha sonrasında ise warez tema ve warez script konularını değerlendirelim.

Warez Nedir?

Warez yasal olan şeylerin yasal olmayan yollar kullanılarak ticaret yapılması anlamına gelmektedir. Bugün ise warez kullanımı özelikle internet sitesi temalarında bir hayli fazladır. Tema yapım siteleri warezler konusundan oldukça şikâyetçidirler ancak bu konunun önüne geçebilecek bir durum da yoktur. Warez kısacası insanların emeğini çalmakta diyebiliriz. Bugün internet ortamında warez tema oldukça çoktur üstelik bunun ticareti de yapılmaktadır.
Bir örnek vermek gerekirde sizin elinizde bulunan bir uygulama var ve bunun demo süresi dolmuş durumda sizde bunu o programa ait seri numarası keygen ve crack gibi dosyaları yükleyerek full hale getiriyorsunuz.
Şimdi aklınıza Serial, Keygen ve Crack Nedir? Sorusu gelebilir bunlar kısaca kullanıcı adı ve lisans şifresidir diyebiliriz. Keygen’ deki mantık size otomatik bir şekilde kodlar üretir. Crack sayesinde ise bir kod girmenize gerek yoktur direk olarak sistem dosyanızı değiştirir.
Özellikle wordpress temaları hemen warez’ e düşüyor bunun nedeni ise genellikle hosting firmaları oluyor. bu host firmalarından host alırken onlar inceliyorlar eğer ki tema güzelse zaten onların elinde her şey mevcut tüm şifreler ellerinde kendileri senden çekiyorlar ve bunu dağıtabiliyorlar. Aslına bakılırsa warez tema kullanmak site sahibi içinde oldukça tehlikelidir temayı yapan kişiler genellikle kendi açıklarını da tema içerisine saklarla daha sonra da sürekli düzenli bir şekilde google’ de tarama yaparlar kendilerine ait warez’ e düşmüş bir temayı da bulduklarında ondan sonra tema sahibinin vay haline. Sonra bugün bir çok forum sitesinde bu durumdan şikayet eden insanları bulabilirsiniz vay site yaptım tema ekledim ama sitem hakkında yasal işlem başlatıldı gibi.
Şimdi bugün bizim ülkemizde de aslında güzel temaların çıkmamasının en büyük nedenlerinden bir tanesi budur. Çünkü insanlar özellikle yabancı temaları akıp onları Türkçeleştiriyorlar ve piyasaya sürüyorlar hal bu şekilde olunca da zaten bu işi bilmeyen ya da para harcamak istemeyenler hemen bu warez temaları alıyor ve ücretli temaları almıyorlar.
İşin bu yönünün yanı sıra bir de emek hırsızlığı olduğu için hem vebal altına girmiş olunuyor. Bu şekilde de eğer ki bir para kazanma durumu olacaksa zaten helal yönden olmuyor diyebiliriz. Bugün internet ortamında en çok tercih edilen tema wordpress oluyor. bu nedenle de warez’ e düşen tema çoğunlukla wordpress teması oluyor.
Sonuç olarak toparlayacak olursak warez tema kullanmak sizin için ve siteniz için başarısız bir deneme olabilir emeğinizin gereksiz yere heba olmasını istemezsiniz herhalde.

 

Bir yanıt yazın