Genel

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Eğer ki bir web siteniz varsa o zaman şu kelimeyi de çok fazla duymuşsunuzdur. % 100 SEO uyumlu makale yazmak. Şimdi burada dikkat etmemiz gereken önemli bir kural var. Yalnızca sektördekilerin belirlemiş oldukları içeriklere biz tam anlamıyla SEO uyumlu makale demiyoruz çünkü biz onların etkili olduğuna inanmıyoruz. Hatta bazıları All in Seo kullanıyorlar biz makale yazımlarımızda bunu çok fazla tercih etmeden Yoast’ a göre tercihimizi kullanıyoruz. Örneğin şu şekilde ele alabilirsiniz. Siz All in SEO kullanıyorsunuz ve kuralınız da gayet uyumlu ancak makalenin içerisi boş ise o zaman bu makalenin hemen Google ‘de yukarı çıkmasını bekleyemezsiniz. Neden derseniz Google’nin amacı yapay bir zekâ geliştirmekten yana. Yani bu nede demek kullanıcı verilerini Google bir şekilde anlamlandırıyor ve algoritmasını da otomatik eklemeler sayesinde geliştiriyor. İşte buradan sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki Google için önemli olan konu insanın ne yaptığıdır.
Kısacası arama motorunun botları sizden bizden daha akıllıdır ve yazı içerisinde yer alan anlamsız kelimeleri çok iyi anlayabiliyor sizde yazdığınız anlamsız bir makale için ceza bile alabilirsiniz.
Google web sitelerinde Analytics kodunu kullanır ve bu kodun amacı siteye gelen kullanıcının da nereden tespit edildiğinin sağlanmasıdır. Yani eğer ki sitenize gelen ziyaretçi siteniz içerisinde aradığını bulamazsa hızlıca sitenizi terk ediyor Google için bu çok önemli ve sitenize ona göre bir değer veriliyor.

SEO Uyumlu Makaleler

İşte yukarıda bahsetmiş olduğum gibi siz sitenize içerik girişlerinizde hem Google gibi arama motorlarının hem de ziyaretçilerinizin memnun olmasını sağlamalısınız. Kısaca buna kullanıcı odaklı makale deniyor. Gelen ziyaretçi sizin yazdığınız makaleyi okumaya başladığında akıcı ve de faydalı bulursa sitenizde kalma süresi daha da uzuyor. Bu da arama motoru için dikkat çekici bir özelliktir.
Son olarak SEO uyumlu makale nasıl yazılır? Sorusunun yanıtını arıyordunuz siz değil mi bakın aslında biz size Google’nin makaleye bakış açısını daha farklı ve dikkat çekici bir şekilde sunduk. Dolayısıyla bunu sitenizin SEO temeline yaydığınızda etkisini daha çok göreceksiniz.

Bir cevap yazın